Sunset Sons - Somewhere Maybe
Mumfor&Sons - Ditmas
Phillip Phillips - Wicked Game

16.1. 2012 Den à la Dekameron

16. ledna 2012 v 22:13 | Ráďuše |  OznamXD
Dne 16.1. 2012 jsem se vydala vstříc po zkouškovém týdnu škole. jak náramně se mi plesalo do školy po namrzlých chodnících při poletujících vločkách-mimochodem, dneska byly vločky opravdu nádherný.
No a jak jsem dorazila do školy a začalo se mluvit o dalším zkoušení moje zprvu ranní a velmi dobrá-přímo nadprůměrně dobrá nálada klesla na stejanou teplotu, jaká byla v tu chvíli venku za oknem-bod mrazu.
Tak jsem si řekla, mělo vůbec cenu plahočit se jako neuvěřitelný idiot po chodbách a shánět si zkoušky mezi vřeštícími mladšími spolužáky z nižších stupňů? K čemu byl ten stres a všechno to biflování se na minulý-zkouškový týden? K ničemu?
Tomu prostě nehodlám uvěřit ani kdyby mi to do ucha řvali skrz megafon. Vážě nepochopím, proč jsem se tak snažila, když se teď musím nechat vyzkoušet ještě jednou. Sice asi z něčeho jinýho, ale prncim je stejný.


A tak mě v rámci mého přemýšlení nad tím, jak dnešek ehm prosedím nad učebnicí fyziky a budu se učit, napadlo, že mi stačí si těch pár věcí jenom přečíst, ráno se na to ještě mrknu a pozdě k večeru sem zaskočím aby všichni tady věděli, že ještě pořád nějakým způsobem existuju.
Byla to evidentně delší doba než jsem si myslela, že ve skutečnosti je, co jsem nenapsala ani řádek. Říkat, že to hodlám napravit ani nemusím říkat, protože to hodlám napravit, problém ale je, že nevím kdy. Stihnu, nestihnu, nebudu si dávat žádný termín na to, že něco napíšu, protože se znám a vím, že když budu mít stop den, kdy bych měla cokoliv dokončit, nakonec nedokončím nic-trochu zvláštní, ale když jsem něčím omezená, nemůžu pořádně pracovat a hlavně mi to trochu ubírá na chuti do práce.
Mám pocit, že jsem asi řekla, co jsem musela a taky chtěla. Důležitého.
No a teď k těm míň podstatným věcem. Byla jsem v knihovně, jo, dneska, a půjčila jsem si od Giovanni Boccaccia "Dekameron". Četl jste někdo? Docela bych ocenila, kdyby někdo napsal, že ano. Pomohlo by mi to abych věděla, že tohohle knižního giganta jsem nečetla sama a že někdo ví, jaké to je číst bichly o sedmseti sedmdesáti stranách tlustého zažloutlého a starého papíru. Vsadím se, že je to dobrá knížka, ale když se podíváte na její rozměry, chce se vám jen-už jen kvůli doporučené četbě-zakřičet Uááááááááááá! Momentálně jsem na čtrnácté straně. Zní to zajímavě a hodně staře. Takže až to přečtu dám vám rozhodně vědět.
Což mě přivádí k dalšímu tématu-moje povinná četba. Ze seznamu o celkem dvěstě knihách jsem si vybrala knih šedesát čtyři a rozhodla jsem se je přečíst do začátku prázdnin. Důvod? jsou hned tři. První je: Nechci číst celé prázdniny sezna doporučené literatury. Druhý je: Chci si prázdniny užít a ne je pročíst. A ten třetí je: Budu vážně dost dobrá, když těch šedesát čtyři bichliček přečtu v tak krátké době.
Jak já se těším, až to budu mít všechno za sebou, ale jsem teprve u Dekameronu. No pořád nevím jestli byl zrovna nejlepší nápad začínat zrovna tou nejtlustčí knihou ze seznamu a možná že i z celé knihovny.
Vážně jsem teď řekla, co jsem chtěla. Brzo se vrátím, něco napíšu a možná nakreslím, podle toho, na co budu mít zrovna chuť. Ale neslibuju, že to bude hned zítra ;)
Dobrou noc a já jdu do pelechu-číst Dekameron, jasně, co-ste-si mysleli? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tady...

Klik

Komentáře

1 Barbara Killunia Jeagerjaques Barbara Killunia Jeagerjaques | Web | 17. ledna 2012 v 17:16 | Reagovat

Jak tu barvu měním jen na jednom místě? Velmi jednoduché.
Vezmu si polygonové laso v nástrojích (mělo by být u kruhu, čtverce a podobných tvarů), obtáhnu jím zvolené pole tak, aby bylo uvnitř, a začnu si hrát s barvičkami... toť vše! ^^

2 Cornelia Cornelia | 17. ledna 2012 v 19:41 | Reagovat

tak hodně štěstí :)

3 Koizumi Michiyo Koizumi Michiyo | Web | 21. ledna 2012 v 23:55 | Reagovat

Nevšimla, jelikož k veškerým soutěžím tohoto typu (tzn. Superstar, Talent, teď nově ten Hlas atd.) mám tak trochu odpor (respektive jsem z toho nebláznila poprvý, natož teď, když je něco prakticky nonstop). XD Plus na novu moc nekoukám, a když jo, na reklamy zásadně přepínám. A ten sníh vám asi budu závidět... sice teď venku neni nic vidět, ale vzhledem k tomu, jak dlouho pršelo, bych řekla, že už je všechno v čudu. Já chci na horyyyyyy!!! T_T

4 Narumi Narumi | Web | 23. ledna 2012 v 13:41 | Reagovat

Jééé Dekameron! :D Toho jsem četla :) Nejdřív jsem to měla jako povinnou četbu, ale když jsem přestoupila tak už ne :) Ale i tak jsem to četla a nedávno jsem ho četla ještě podruhé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama