Sunset Sons - Somewhere Maybe
Mumfor&Sons - Ditmas
Phillip Phillips - Wicked Game

Pro Mitsuki-V kůži té druhé

30. března 2011 v 22:15 | Ráďuše |  Příběhy na přání
Mám pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Kterou chcete slyšet první? Tak dobře, začnu tou špatnou. Právě jsem zjistila, že jsem totálně zapomněla zveřejnit článek=povídku na přání pro Mitsuki, která si o ní napsala snad už před sto lety. Moc mě to mrzí a chtěla bych to hned odčinit. A když říkám hned tak hned. A to je doufám ta dobrá zpráva, že mám pro vás další povídku. Mitsuki, tobě se hrozně moc omlouvám a doufám, že se ti ta povídka bude líbit.


Ředitelka se marně pokoušela projít jídelnou, po které lítalo vše možné. Zrovna se vyhnula jednomu z letících hotdogů, který se s mlasknutím rozplácnul o stěnu jídelny. Probojovala se davem řvoucích studentů a studentek doprostřed jídelny. Zhluboka se nadechla a do megafonu, co měla v pravé ruce zakřičela z plných plic: "Tichóóóóóó!!!!!!"
Několik studentů nejblíže k blonďaté ředitelce si zacpalo uši a na jejich rozjíveném obličeji se objevila bolestivá grimasa naznačující, že megafon zjevně splnil svůj účel. Potěšeně se usmála, když hluk v jídelně ustal, tak, že mohla v klidu promluvit. "Kdo tohle," rozmáchla se kolem sebe rukama, "začal?" Ticho. Nikdo se zjevně neměl k odpovědi. Vzala tedy znovu megafon a zakřičela do něj. "Možná jste pořádně nerozuměli, zeptám se tedy znovu. Kdo to začal?"
Studenti si opět usilovně mnuli buď pravé ucho, levé nebo obě, jak kdo stál natočený k ředitelce a v jaké vzdálenosti. Pár rukou ukázalo směrem k páru dvou dívek, které na sebe zlostně pohlížely.
"Ach, jo." Vzdychla ředitelka. Bylo jí ihned jasné o koho se jedná. Ani nemusela absolvovat tuhle šílenou překážkovou dráhu a mohla pro ně rovnou poslat školníka, který byl na tyhle situace vhodněji oblečen-rozhodně nenosil Pradu či snad Armaniho. Oběma pokynula aby šli do ředitelny.
"Za to já nemůžu!" Vykřikla blondýnky a vymrštila ukazováček do vzduchu přímo před obličej své růžovlasé sokyni. "To ona!"
"Já?" Ohradila se hned a odstrčila její ruku. "Za to může ona! To ona hodila párek jako první!"
"Cože?!" A už byly málem zase v sobě, kdyby je od sebe neodtrhla ředitelka.
Jen s těží se přemáhala aby se jí neudělalo špatně, když se dotkla jejich umazaných ramen od mazlavého kečupu hořčice a bůhví čeho ještě. Megafon se jí přitom houpal na lokti pravé na oku z tenčího provázku-málem by se přetrhl, kdyby se houpal ještě víc. "To stačí. A teď ke mně do ředitelny. Ovšem až potom, co se umyjete."
"Ale…!"
"Řekla jsem do ředitelny!" Zahulákala do megafonu, div si obě dívky nezacpaly uši navzájem.
Obě hned poraženě odpochodovaly z jídelny za naprostého ticha. . Ani jedna se na tu druhou nepodívala. Tiše našlapovaly za ředitelkou po chodbě a hluk, který se znovu spustil v jídelně sotva vnímaly. Jedna byla naštvaná na tu druhou a nic jiného je v tu chvíli nedokázalo zajímat.

"Takže," Tsunade-tak se jmenovala ředitelka-se posadila za stůl a spojila před sebou ruce opírajíc se přitom lokty o stůl. "nechci vědět, kdo to začal," řekla, když viděla, že obě dívky otevírají ústa, "to mě opravdu nezajímá." Na chvíli se odmlčela. "Navrhuji tedy, že si ten nepořádek v jídelně uklidíte a po následující dva týdny budete pomáhat."
"A to jako kde?" Ozvala se blonďatá Ino.
"Ve školní jídelně." Ředitelce hrál na tváři spokojený úsměv, že něco takového dokázala vůbec vymyslet a s tímto verdiktem poslala obě děvčata zpět do jídelny. Jen doufám, že se ty dvě při práci, kterou jim právě zadala, nesežerou jako dvě hladové šelmy. Problesklo jí hlavou, když za sebou zavřely dveře. Ale chvíli na to už se zabývala něčím dočista jiným

S mopem v ruce a dvěma kýbly vedle svých nohou, je kuchařky nechaly napospas jídelně, v jejímž naprosto zdevastovaném stavu ještě před několika desítkami minut panoval stav ohrožení-možnost schytat to jedním z párků, které byly zrovna ten den na jídelním seznamu.
"No tak!" pobídla je jedna z přihlížejících kuchařek v bílém čepci, který zabraňoval vlasům aby padaly do jídla-i když ne vždy to tak muselo nutně být. "Do toho, ať to máte za sebou děvčata!" A začala se spolu s ostatními "dámami" hihňat.
"Jako bys neměla co na práci, ty drbno jedna." Zamumlala Ino a nasupeně si založila ruce na prsou. Mop přitom nechala dopadnout na zem a jakoby vítězně se na něj podívala-jak ležel na zemi, bezmocný a hlavně dřevěný. "To všechno jen kvůli tobě, Sakuro!" Osopila se na růžovlásku stojící kousek od ní.
"Hm, myslím, žes to začala ty, ale…" zvedla ruce na svou obranu, aby neschytala jednu mopem, který blondýnka právě sebrala ze země, "jen můj názor. Stejně za to nakonec můžeme obě." Spustila pak ruce podél těla a opřela hlavu ze strany o mop.
Ino na to nic neřekla, jen se dívala na tu spoušť-co udělaly-před sebou. I když to nerada přiznávala, měla Sakura pravdu-alespoň protentokrát. "Tak jo, dáme se do toho." Uchopila pevně dřevěnou násadu mopu, který tu byl snad už z předválečného období a namočila ho do vody se saponátem proti špíně-a že tu bylo špíny požehnaně.

Mezitím, co byly obě dvě tak zaneprázdněny svou prací-vytíráním nadměrně zašpiněnou podlahou od kečupu a dalších různých omáček, co se jen dají použít, jako příloha k hotdogu-přijímala Tsunade nového studenta ve své kanceláři-ředitelně.
"Takže, jsi z…"
"Ze suny." Odpověděl svým sametovým hlasem až se ředitelce zachvěl spodní ret. Zavrtěla hlavou a dál prohlížela jeho složku.
"Vidím, že máš velmi dobrý prospěch a mimoškolní aktivity-těch máš také poměrně dost. Hráč fotbalu, basketbalu, malířský kroužek… Myslím, že máš na naší školu otevřené dveře." Zavřela desky složky, kterou následně na to uložila do šuplete ve skříni na stěně za jejím pracovní stolem z dubového dřeva. Natáhla k němu ruku a podala mu několik papírů s potřebnými informacemi.
Když pak po půl hodině jednání s ředitelkou odešel z prostor školy, do oka mu padly dvě křičící na sebe dívky.

"Hele, přestaň už jo? Buď tak hodná a ušetři mě tvých zbytečných řečí." Házela kolem sebe Ino rukama a křičela na celé kolo.
Sakura jen se založenýma rukama pozorovala Inino snažení o získání si respektu. "Jasně." Zvedla svou pravou paži a máchla s ní naproti Ino, které v zápětí zavrávorala a spadla na zem.
"Co to vyvádíš?" Svraštila čelo a uhladila si sukni, když vstávala. "Tohle bys neměla…" Napodobila její gesto a její "ne"kamarádka se svalila na zem jako pytel brambor. "Na veřejnosti je to zakázaný!"
"Říká kdo? Ty?" Růžové vlasy jí padaly do obličeje. "Stejně tu nikdo není."
Vzdychla, "Chjo, přísahám, že kdyby si se mnou neměla příbuzenský vztah, tak už bych ti dávno něco udělala."
"To, že si moje sestřenice z bůh ví jakýho kolene, z tebe ještě nedělá mojí příbuznou." Odsekla podrážděně.
Tyhle dvě se nesnášely prakticky odjakživa, už od prvního setkání z nich byly soupeřky a rivalky na život a na smrt-neberte to doslovně, ale někdy to mezi nimi jiskřilo tak moc, že i blesk by oproti tomu byl pohlazení, jak velké napětí mezi nimi panovalo. Co o nich ale nikdo nevěděl, byla moc, kterou znaly už od malička, moc, kterou by lidé ve středověku považovali za čarodějnictví. Vlastně to byl druh čarodějnictví, ale o tom ty dvě neměly sebemenší tušení. Věděly jen to, že umí něco, co ostatní ne.

V tom obě zpozorněly, když si všimly černovlasého mladíka, který je pozoroval od vchodu školy. "Dóhájé." Utrousila tiše Sakura.
"To bych řekla." Ino se otočila na podpatku a pomohla Sakuře vstát. Ta se jen nestačila divit. "No co?" Vyjekla, když zpozorovala jak se na ní Sakura dívá. "Dobrej první dojem je důležitej."
Zakroutila hlavou.
"Jo a uprav se trochu. Vypadáš jako nějaká uklízečka." Napomenula ji káravě a Sama si uhladila blond vlasy do culíku. "Ahoj," Pozdravila pak, když je míjel s pobaveným úsměvem na tváři.
"Hm," Krátce na ni zazubil a pak mu spadl pohled na růžovlásku, která ihned uhnula pohledem a zrudla až ke kořínkům vlasů. "ahoj." Pozdravil nakonec a namířil si to pryč ze školních pozemků.
Ino za ním zasněně mávala a pak, když zmizel za rohem se obrátila na Sakuru. "Téda, fakt pěknej. Opovaž se mi ho přebrat, no vlastně…" Změřila si ji od hlavy až k patě kritickým pohledem. "To by se ti stejně nejspíš nepovedlo, když teď vypadáš tak jak vypadáš." Rozesmála se. Pak hodila svou zlatou hřívou dozadu a odpochodovala směr školní brána ladnou chůzí.
"Csst, no jasně: Opovaž se mi ho přebrat…, bla, bla, bla. Aby sis ten svůj zadek náhodou nevyhodila z kyčelních kloubů ty frajerko jedna." Nasupeně za ní nadávala. Nakonec se rozhodla, že stát u školy je k ničemu asi tak, jako se marně pokoušet o váleční mír mezi nima dvěma.

Doma sebou unaveně švihla do měkké postele. Všechno se zdálo být normální. Sladký spánek už přicházel, ale to ještě netušila, co ji čeká až se ráno probudí.


Doufám, že se líbilo. Taková trochu fantasy zase jednou, nevím jestli to je jak sis to představovala, ale vážně moc doufám, že se ti to líbilo, Mitsuki. Tobě se ještě jednou moc a moc omlouvám za velikánský zpoždění. A jinak všichni dobrou noc. A komentáře please xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akineko Akineko | Web | 30. března 2011 v 22:18 | Reagovat

JO robin je z anime WItch Hunter Robin... a ja nemam ani tak problem jak to ze je toho vela.XD..kazdy den dve pisomky..a idem v maji..sa tesim...a uzi si to v Anglicku..xD  Kvadraticke funkcie preberame aj my... a celkomtomu chapem..xD takze som spokojna..dnes sme pisali pisomku z lineranje funkcie..xDD tak ti drzim palce nech to zvladnes ^^

2 Yuki Matsui Yuki Matsui | Web | 2. dubna 2011 v 12:07 | Reagovat

Jůůů děkuju! Je užasná, skvělá, bezvadná! :) A po pravdě si nedokážu Sakuru ani Ino představit s mopem :-D A ještě jednou díky za zatím tak skvělou povídku a těším se na další díílek! :-D ;-) :-|

3 Yuki Matsui Yuki Matsui | Web | 2. dubna 2011 v 12:08 | Reagovat

Promiň ten poslední smajl tam nepatří :-D

4 bety ,Betušik-san bety ,Betušik-san | Web | 11. dubna 2011 v 18:57 | Reagovat

super XDD pacilo sa mi to XDD sasuke uz zase musi mat co docinenia s otravnymi babami (s Ino XDD ) a ta riaditelka , XDD sasuke musi byt vazne dokonali ked este aj ona sa pod jeho hlasom zartasie XDD boze aj ja chcem XDDDDDDD

5 Hoperka Hoperka | Web | 29. dubna 2011 v 17:13 | Reagovat

wow ja zasnem mno najlepsie je predstavit si Tsunade ako sa trasie pri Sasukeho hlase heh a pls pokrackoooooooo :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama