Sunset Sons - Somewhere Maybe
Mumfor&Sons - Ditmas
Phillip Phillips - Wicked Game

Povídka od Šáris - 1. Díl

19. dubna 2009 v 23:22 | RJblogis |  Příběhy od jiných autorů
Zak tady je první dílek od mé kámošky Šáris (je to mý SB tak se dyžtak koukněte na Šáris). Je to vážně skvělá povídka. Doporučuju.
Ráďuše

1. Párty vyřeší všechno ?

,,Coooože ?? To už je sedm ???" .. Dneska se mi zase nechce vstávat. Nevím čim to je ? Že už by se mi vytratila všechna chuť do života ? Nebo NE .. To určitě musí být tím ponocováním.. Jo nejspíš… Prostě nemůžu za to, že všechny moje myšlenky se teď točí kolem toho rozchodu s Andym. No nezačala sem ten svůj příběh zrovna optimisticky … ale to nevadí. 1.Máj se blíží a já neustále pochybuju o tom s kým ho strávím … Jediný co sem vyloučila je Andy. Už zase musím do školy.. hmm.. To bude zase panoptikum .. Ondra si zase bude cele vyučováni kousat nehty .. Jarka se zase bude houpat na židli .. a Já ? možná dneska vypustím to pravidelné žvýkání žvýkačky před naší matikářkou … ale to ne .. TO BYCH JI PŘECE NEMOHLA UDĚLAT. No to je jedno .. Musím tu školu nějak přežít, stejně nejlepší sou přestávky. Vždycky jdeme s Jarkou po chodbě a občas narazíme na nějaký kluky z vyšších ročníků .. tak jsem se vlastně potkala Andyho.. už zase na to myslím .. to by se mělo zakázat !
Sakra ať nepřijdu pozdě .. ,, Co si dělala prosím tě ?" ,,Nic co je ?" Hned když přijdu do školy musím řešit tohle ?? Proč já ? Tak mam možná trochu rozcuchány vlasy no ? Teď vážně … mám problém spíš co budu dělat po škole .. musím jít vyzvednout bráchu ze školky a pak mam VOLNO .. nechci se doma nudit .. takže jdu do kavárny. ,, Jedno kafé bez cukru sim" řeknu a v tu chvíli si ke mě přisedne parta kluků, jsou sice o trochu starší než já ale vypadají celkem sympaticky.. ,, Jak se jmenuješ ?" ,, Anete .. a jak ty ?" ,,Martin a kámoši jsou Patric a Methew ..." ,, Fajn .. kam chodíte na školu ?" ,,Na gympl.. ty ?" ,,Taky .. co tady děláte ?" ,,Upřímně sháníme někoho kdo by přišel na večírek .. Nechtěla bys jít ?" ,, Ale i jo .. potřebuju přijít na jiný myšlenky .. kdy ?" ,,V sobotu ? Můžeš ?" ,,Tak ok. Domluveno" Řeknu a myslím to vážně .. Jiný myšlenky .. odreagovat se to je vážně to co potřebuju .. do tý soboty to snad nějak přežiju. Pořád mě trápí asi to s tím Andym .. Celý to bylo prostě omyl. ,,Dáš si něco ?" Zeptá se mě Martin. Párty, už je v plném proudu ale já ještě nevypila ani jednu skleničku. ,, Tak proč ne .. dam si vodku.." ,, Tak jo .. dojdu pro to .." ,,Dík". Teď nevím na kolik to byl dobrý nápad je totiž asi kolem desátý večer a já se cítím, že se ani neudržím na nohou nechci ani snad vědět kolik sem toho vypila. Nejednou mi začne zvonit mobil.. Sakra .. měla sem si ho vypnout.. ale ne to je sms od Andyho. Prý jestli se nechci sejit .. To tak .. Tsss. Radši mu ani neodepíšu.
To si radši dam ještě jedenu sklenici té vodky s džusem. Má to za následek to, že se ráno probudím na pokoji s pěknou bolestí hlavy a vůbec si nepamatuju co se včera dělo !. No stejně musím domů .. Jestli se tam do hodiny neobjevím je ze mě mrtvola. Ach jo ! .. To už je deset ??.. No nic vypařím se přes kuchyň. Je tu Martin.. Ještě, že je to on. Jako jediný na mě působí tak nějak přátelsky. ,,Ahoj" řeknu jen a snad ani nečekám odpověď. ,, Ahoj ..spala si dobře ?" .,,Jo díky .. co ty ?".,, Taky v pohodě.. Už jdeš ?" ,, Musím jinak skončím někde rozřezaná na miliony kousků .. znám rodiče" ,, Jasně chápu ale nechceš dneska večer přijít ? Tentokrát tu už nebude tolik lidí.." ,, Jo přijdu ráda když mě rodiče pustí" ,, Tak v osm zase tady jo ?" ,,Ok .. budu tu". Tak tohle sem vůbec nečekala !. Teď musím domů a dělat domácí úkoly. NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ! JEN TO NEEEEE ! Nesnáším školu ale na druhou stranu taky nechci propadnout. Už jsou dvě hodiny a já sem naprosto vyřízená a usínám s knížkami na hlavě ! Tohle nemá cenu jdu si lehnout. Stejně ten test píšeme až v úterý. Chrrrrr.


*O čtyři hodiny později


Crrrr. Dementní budík ! Je už šest. Nestíhám ! Musím se ještě převlíknout , namalovat. ,,Nikam nejdeš" ,, Musím .. slíbila jsem to .. prosím, já se celý den učila !" ,,Propadneš z matiky.. víš, že si tohle teď nemůžeš dovolit" ,, Prosíím přijdu hned zítra brzo ráno" ,,Jestli ale tu písemku v úterý zkazíš tak si mě nepřej !" ,,Je mi to jasný .. neboj se .. učila sem se a ještě se na to podívám . Vrátím se brzo". Řeknu a zmizím z domu jinak bych to už asi nepřežila. Rodiče nejsou špatný ale ty hádky to je hrůza ! Je mi snad šest ? Měli by už pochopit že mám vlastní hlavu… Ale to bych asi chtěla moc. Mám tam být už za deset minut to stihnu. Hned jak tam ale přijdu čeká mě šok. ,, Ahoj" vykoktám ze sebe jen když se kolem sebe rozhlídnu je tu jen Martin a jeho kamarád Methew. A jestli vidím dobře to na stole nejsou jen cigarety a to na stole asi nebude prášek na praní. Tráva a koks !. Asi už toho mají taky v sobě dost. Celá místnost je tmavá a všude je cítit to svinstvo ! ,,Čau.. si tu včas",,Jo vím .. stihla sem to",,Co si dáš k pití ?",, Co máš ?",, Mojito ?",, Jo to bych si dala …" Co to vlastně dělám ? Mam snad nějaký zásady ne ? Nechci se ptát ale musím ! ,, Vy .. vy berete drogy ?" zeptám se po několika Mojitách v krvi na kuráž jinak bych to asi nezvládla. Musím to prostě vědět. ,,To je jen tráva !" ,, Jo mě to došlo .. ale tohle je koks !" ,, NIKOMU ! To prosím neříkej.",,Neměj péči .. Vždyť je to vaše věc" ,, Jo tak fajn" ,, Můžu dostat další drink ?" ,, Jo klidně" Za večer těch drinků vypiju ještě dost a dost mezitím se s Methewem a Martinem bavím o všem možném. Mám v sobě tolik drinků, že je mi to už prakticky jedno upřímně řečeno. ,,Hele Nedáš si se mnou dávku ?" ,,Čeho ?" ,, Toho koksu ne ?" ,, Já nevím" ,, No tak zkus to !!" ,,Tak dobře no ..". Řeknu a vezmu si. Dřív bych to neudělala ale po těch Mojitách je mi to teď vážně jedno. Potom co sem zkusila kokain se mi ale poprvé od té doby co sem se s Andym rozešla zlepšila nálada a celkem mi stouplo sebevědomí. Dál už si s té noci nic nepamatuju snad jen to že sem se probudila vedla Martina a chtělo se mi šíleně brečet ! Radši sem utíkala domů. Před tím ale než sem odešla sem se podívala do zrcadla a udělala sem dobře. ,, Vypadám příšerně … Můžu se jít vysprchovat ?" ,,Klidně" odpoví mi Martin. Nevypadá že by se o té včerejší noci chtěl nějak bavit. Já se o ní ale taky bavit nechci akorát by se tím všechno ještě zhoršilo. Navíc nejsem si jistá, že ze mě ten všechen alkohol a koks a tráva už vyprchali. ,,Ó můj bože. To snad ne. Sorry .. Martin mi neřekl že si tady." … To byl trapas. Jak se mi jen mohlo podařit přepadnout polonahého Methewa v koupelně ??. Ještě že je teprve osm ráno, takže stihnu přijít domů včas pokud teda Methew nebude v koupelně přes hodinu.


Už nikdy víc. Vidím že mozek i tělo proti učení protestují. Tohle snad ne.. příště bych neměla alespoň tolik pít. Pro začátek. A kruci .. zvoní zase telefon .. Podívám se na display. Je to Andy!! NE !!! Přece to nemůžu vzít !! Rozhovor s nim je to poslední na co mama teď náladu !! ,,Ahoj Andy". ( Ok no.. tak sem slaboch no ). ,,Čau Anet.. Jak se ti vede ?" ,,No tak žiju.. Co ty ? Jak si užíváš s tou svou novou ?" ,,Nezveličuj to tak sakra !" ,,NIC nezveličuju.. to víš moc dobře." ,,Chtěl bych se s tebou sejít .." ,,Ale já NE ! Mě stačilo jak sem tě s ní přistihla Andy.. Nevěra je něco co já neodpouštím." ,,Nechci se hádat.. Jen se chci sejít a všechno to nějak v klidu dořešit.. Měla bys čas ?" ,,A co když ne ? co když to prostě řešit nechci ???" ,,Prosím, dej mi šanci to vysvětlit" ,,Asi nemám na výběr viď ? Tak kdy ?" ,,Tak zítra v baru ??" ,,Když jinak nedáš ?" ,,To máš pravdu.. nedám.. tak se uvidíme zítra .. ahoj" ,,Čau". Položím vzteky telefon div s ním nepraštím ! Proč jsme mu nemohla říct pravdu ??! Stejně mu jí budu muset jednou říct, TAK O CO JDE ??! A mam mu říct o Martinovi a o tom všem ?? ANI ZA NIC ! Přece sem rozhodnutá, že náš vztah skončil tak co se vlastně stresuju ?


*Další den před schůzkou v baru


Kde seženu teď trávu ?? Vím, že by mě takhle vidět neměl ale za posledních pár dnů už jinak prostě nemůžu.. Vím, že by mi Andy pomohl, možná bych to i chtěla. Nemůžu se k němu vrátit i když Martina nemiluju. To prostě NEJDE. ,,Prodal by jste mi tak kilo ??" Ptám se překupníka kterého sem náhodně našla v jednom takovém ,,doupěti,,. Působí celkem solidně a
co sem se ptala není to nějaký ten prasák či pasák. A navíc sháním jen trávu ne ? Vezmu si balíček a odcházím. Nikdy bych neřekla, že ty drogy můžou být tak drahý …No vážně ! A sakra za deset minut už mám být baru.. ,,Andy musím ti něco říct .." ,,Já tobě taky Anet !" ,,Já začnu .. myslím, že je chyba, že sem teď tady .. pro mě to všechno skončilo.." ,,Já ale myslím, že ne .. co se to s tebou stalo ?" ,,Nic jen už prostě nechci žít jako doteď.. pochop to .." ,,Víš co .. ať je teda po tvém. Ale řeknu ti jedno .. ta marihuana je s tebe cítit ! A jestli budeš takhle pokračovat neskončíš dobře ! Uvědom si to .. Myslím, že už radši půjdu". ,, Jo to bude nejlepší.. běž si !!". Na jednu stranu sem nechtěla aby odešel, aby zůstal a usmířili jsme se. Ale vím, že to prostě nejde a asi už nikdy nepůjde. Nechci s toho být smutná.. proč taky ? Zítra mám schůzku s Martinem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sabatha sabatha | E-mail | 8. června 2009 v 15:20 | Reagovat

no šáro ty teda rozjíždíš.hmmm,no prostě sexy kurva.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama